Aktuality

Vyjímečná sezóna s osobákem 24,9Kg

Hodnocení uživatelů: 0 / 5

Neaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnocení
 

Blíží se konec roku a je čas na bilancování letošní sezóny. Pro mě byla letošní sezona opravdu výjimečná. Praktikoval jsem lov na dvou zakrmovaných místech, především krátké vycházky. První místo jsem měl, jako každý rok, na Labi a druhé na pískovně. Na Labi se mi podařilo ulovit pár kapříku okolo 15 kilogramů. 

Fotky dodám během zimní přestávky. Na pískovně jsem byl letos o dost úspěšnější! Podařilo se mi chytit dva kapry těsně pod 20 kg a hodně ryb nad 10 kg. Myslel jsem, že to už nemůžu překonat, ale opak byl pravdou. Při jedné večerní vycházce se mi podařilo udělat dva záběry. První záběr jsem udělal hned po příchodu na lovné místo, kdy jsem nestihl ani rozdělat druhý prut. Záběr přišel na G2 s plovkou NS1 a do podběráku se mi podíval šupík s váhou 15 kg. Po nahození druhého prutu, kam jsem dal jako nástrahu LRA s plovkou NS1, jsem doufal, že by mohl přijít ještě větší kapr, protože aktivita ryb byla obrovská. Záběr se opravdu dostavil... krásná, pomalá jízda. Při záseku už jsem věděl, že na prutu je pěkná ryba. Neváhal jsem ani chvilku, okamžitě jsem skočil do člunu a vyrazil co nejblíže nad rybu. Po nádherném souboji, který trval 20 minut, kdy mě ryba vodila po jezeře, se mi dostala do vázky. Věděl jsem o ní, ale nešlo s tím nic udělat. Odklopil jsem naviják a čekal, jestli se kapr rozjede. Naštěstí to vyšlo :-) Na řadu přišlo první kotvičkování, vlasec jsem našel, navázal a vyrazil na další zteč, která trvala dalších patnáct minut. Ryba se vydala na cestu k další vázce! Bylo mi jasné, že je to ryba, která zná všechna místa na jezeře, kde se dá rybáře zbavit. Akce jako přes kopírák!!! Na řadu přišlo druhé kotvičkování. Zase jsem měl štěstí, podařilo se :-). V tu chvíli se mi poprvé ukázala ryba na hladině. Rozklepala se mi kolena a věděl jsem, že je to ryba, o kterou nesmím přijít. Jenže souboj pokračoval dalších dvacet minut, kdy jsem musel podstoupit ještě další kotvičkování. Kapr mě dotáhl skoro až na druhou stranu pískovny. Souboj se mnou však nakonec prohrál. Tentokrát jsem byl ten šťastnější já :-) Když jsem rybu podebral, tak jsem byl neskutečně šťastný, že jsem to dokázal. Postavil jsem se, abych rybu vytáhl do člunu, ale nešlo to. Myslel jsem, že se mi podběrák zahákl o oko člunu na boku. Povolil jsem a zkusil to znovu, podběrák byl volný... ryba byla prostě tak těžká :-) Dopádloval jsem na své lovné místo, rybu jsem uložil do přechovávacího saku. Zavolal jsem pasákovi kaprů a poprosil ho, zda by mě přijel vyfotit. Odpověď: "Co máš?". Řekl jsem: "Je to bomba 20+". Neváhal ani vteřinu a dorazil. Rybu jsme vytáhli z vody a sak jsme rovnou zvážili. Ručička váhy se zastavila na 27,3 kg. Kája, vždy slušný, řekl:" A dopr... okamžitě to otevři a ukaž mi to prase!". Po otevření saku se vyvalil nádherný šupináč. Byla to krásná, bojovná ryba a doufám, že udělá radost dalšímu slušnému rybáři. :-) Po odečtení saku jsem se dostal na čistou váhu 24,9 kg, s mírou 103 cm. Tímto mým novým osobáčkem bych se s vámi chtěl rozloučit a popřát hodně zdraví, rybářského štěstí do nadcházející sezóny.

 

Převzato ze stránek MIKBAITS.cz: http://mikbaits.cz/zpravy-od-vody/rok-2017/mesic-prosinec/vyjimecna-sezona-s-osobakem-249-kg-1514051619

Kontakty

Adresa:
ČRS MO Poděbrady - občanské sdružení
Pražská 50
290 01 Poděbrady

Kontaktní osoby:
Roman Jiřičný - tel.: 737 727 254
Václav Dudek - tel.: 607 741 595
David Šandor - tel.: 605 291 202
Mgr. Bc Petr Šlechta - tel.: 605 225 112